Köszöntöm Kedves Látogató!
Valamikor 11-12 évesen a szomszédban láttam meg egy Praktica fényképezőgépet. Foglalkoztatott a működése, kíváncsi voltam, hogyan lesz ebből papírkép. Szomszédom gyakorlott fotós lévén, türelemmel, érthetően elmagyarázta a fényképkészítés főbb lépéseit. Később elhívott a fotólaborba, megmutatta a filmelőhívás és a nagyítás izgalmas világát. Hamarosan megkaptam első (Smena Symbol) fényképezőgépemet, amivel rengeteg képet készítettem. Megtanultam előhívni, nagyítani a fotókat. A központi záras Smenát néhány év múlva redőnyzáras Zenit 12XP gépre cseréltem. Ezzel jelentős minőségi javulás következett, így vállalhattam közösségi, családi és egyéb rendezvények, események fotózását. Haladva a korral, informatikai és fotós szaklapokból ismerkedtem a digitális fényképezés kínálta lehetőségekkel. Amint tehettem, nyitottam a digitális fotózás világa felé, több lépcsőn keresztül eljutottam a ma használt eszközig.
A fotóalbumban bemutatott képeim egyértelműen a sajátos látásmódomat tükrözik. Nyilván nem tetszik mindenkinek, de ez nem baj, ez így van rendjén. Célom a bemutatott téma egyértelmű, (durva) művi beavatkozásoktól mentes, tehát valóságszerű megjelenítése. Én hobbiból fotózgatok. Szeretem hazavinni a világ részleteit, amit időről időre előveszek, megcsodálok és szeretettel megosztok másokkal.
A szubjektum jelentése: latin eredetű, az egyén érzésvilágából kiinduló, elfogult ábrázolási mód. Az objektum pedig arra a kis szigetre utal, melyet magaménak tudhatok, ahol jól érzem magamat. A két szó összevonásából (szubjektív+objektum) keletkezett a szubjektum. Oldalamon megmutatom a világ egy-egy csipetét, ahogyan azt én látom.
|